چگونه با ۲۰ میلیون تومان جشن بگیرم؟

توسط راهنمای تور سفید ۰ یک سوال بپرسید

راهنمای ازدواج آسان

لازم به ذکر است در راهنمای تورسفید تخصص ما بهینه سازی هزینه های جشن عروسی است. سایر هزینه ها فعلا مورد بررسی قرار نگرفته اند.

تعداد مهمان ها را محدود کنید

جشن عروسی خوب معمولا تعداد ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر مهمان لازم دارد. بنابراین با در نظر گرفتن بودجه ی ۲۰ میلیونی شما مجاز نیستید بیشتر از ۲۰۰ نفر مهمان دعوت کنید. هزینه جشن عروسی حداقل در هزینه های منو پذیرایی مضرب مستقیمی از تعداد مهمان های شماست.

در انتخب تاریخ مراسم دقت کنید

سعی کنید حتما یک روز شنبه و در ایام سرد سال انتخاب نمایید. برگزاری جشن عروسی در ماه رمضان تا حدود زیادی هزینه نهایی جشن شما را کاهش می دهد. توضیحات بیشتر کنترل هزینه با انتخاب تاریخ را در این پست مطالعه نمایید:

انتخاب تالار یا باغ تالار

باغ تالار ها معمولا هم از نظر منوی غذایی و هم از نظر هزینه های اجرای گل آرایی و شمع آرایی پر هزینه تر از تالار های پذیرایی هستند.

اجاره سالن اجتماعات

سالن اجتماعات با ظرفیت های ۱۵۰ نفر مقرون به صرفه ترین حالت برگزاری جشن عروسی هستند. در این سالن ها هزینه گل و شمع به حداقل میرسد و می توانید از کیترینگ های محلی برای جشن عروسی خود غذا سفارش دهید و هزینه اضافی اتاق عقد را هم در این حالت نمی پردازید. همچنین هزینه های گل و شمع در این سالن ها بیشتر به چشم می آیند. برای رزرو و مشاهده ی سالن های اجتماعات وارد کانال تلگرام شوید.

کجای تهران ارزان تر است؟

باغ تالار های حومه تهران همیشه کم هزینه تر هستند. شروع قیمت تالار پذیرایی پارک ارم با نفری ۲۲ هزار تومن است. در حالیکه تالار های سطح شهر تهران هزینه منوی خود را از نفری ۶۰ تا ۷۰ هزا تومان آغاز می کنند. باغ تالار های احمد آباد مستوفی و مسیر شهریار قیمت های بسیار پایین تری نسبت به باغ تالار های گرمدره دارند.

ارزانترین عروسی ممکن

اگر به آگهی های روزنامه همشهری نگاهی بیاندازید بسیاری از باغ تالار های حومه شهر بصورت سالیانه در آن آگهی می کنند ولی هزینه این ارزانی گاهی گران تمام میشود. بهر حال هیچ ارزانی بی دلیل نمی شود!!!

نتیجه

 

  • • تعداد مهمان های خود را زیر ۲۰۰ نفر انتخاب کنید.
  • • یک روز شنبه از باغ تالار های حومه و مسیر های فرعی شهر را با منوی نفری ۶۰ هزار تومن رزرو کنید.
  • • سعی کنید مبلغی یا درصدی از پرداخت را در شب مراسم پرداخت کنید حتی اگر شده اوراق یا چک بدهید.
  • • موزیک و آتلیه و سایر موارد را از مدیر تالار بخواهید تا برای شما هماهنگ کند معمولا حاصل کار هماهنگ تر و با هزینه کم تر خواهد بود.

محاسبه ی هزینه های شما در این حالت:

۲۰۰ نفر ضرب در ۶۰ هزار تومن مساوی ۱۲ میلیون تومان خواهد شد.

معمولا تالار ها عددی بین ۱۰% تا ۱۵% حق سرویس و ۹% ارزش افزوده به مبلغ فاکتور اضافه می کنند

یعنی تا اینجا جشن شما ۱۵ میلیون تمام شده

که با ۵ میلیون تومان باقی مانده می توانید هزینه اتاق عقد و مابقی را برای یک پکیج آتلیه مناسب هزینه نمایید.

۰ یک سوال بپرسید

شاید جواب شما اینجاست

سوالتان را اینجا بپرسید

تعداد تلاش های شما بیش از حد مجاز است.