پذیرایی فینگرفوود

توسط تورج بهره مند ۰ یک سوال بپرسید
پذیرایی فینگرفوود

پذیرایی فینگرفوود

پذیرایی فینگرفوود در سبک های مختلفی انجام میشود. و غذا های انگشتی در انواع مختلفی وجود دارند. فینگرفوود یا غذای انگشتواره به نوعی از پذیرایی گفته میشود که با بی واسطه و انگشتان دست و بدون استفاده از ابزار سرو مثل قاشق یا چنگال پذیرایی میشود. این انگشتواره ها یا غذای انگشتی یا فینگرفوود به عنوان پذیرایی سرپایی در پذیرایی های تجاری, غرفه های نمایشگاهی, گالری ها و جشن های افتتاحیه پذیرایی میشود. و معمولا با یک حرکت یا نهایتا ۲ بار گازگرفتن خورده میشوند.

فینگرفود بصورت کلی به دو صورت پذیرایی فینگرفوود گرم و فینگر فوود سرد تقسیم بندی میشود.

فینگرفوود کیترینگ عروسی

فینگرفود سرد

فینگرفوود سرد را می توان در محل دیگری تهیه کرد و با سینی به محل برگزاری فرستاد. فینگرفوود های سرد در انواع مختلفی تولید میشوند و امروزه تعداد کارگاه های غیر رسمی و خانگی که سفارشات خانگی تولید فینگرفوود را انجام میدهند کم نیست بعضی قنادی ها انواعی شبیه پیراشکی تولید می کندد و حتی کیترینگ هایی مثل فارسی و… اقدام به تولید و فروش فینگرفوود نموده اند.

 ولی بصورت استاندارد کیترینگ و اصول پذیرایی منوی فینگرفوود سرد در دسته های زیر قرار میگیرد.

فینگرفوود کیترینگ عروسی

منوی فینگرفوود سرد :

کاناپه ها

کاناپه نوعی فینگرفوود است که بر پایه نان ساخته میشود. معمولا در تهیه این مدل فینگرفوود برش گرد یا مربع شکلی از نان تست شده در کف قرار گرفته و انواع مختلفی از مزه ها روی نان چیده میشود و اگر نیاز به فیکس کردن داشته باشد با یک خلال دندان همه قطعات روی هم فیکس می شوند.

فینگرفوود

منوی فینگرفوود سرد :

فینگرفود ایرانی یا تارت فینگرفوود

تلفیق هنر پذیرایی فرانسوی با مزه های ایرانی منجر به تولید فینگرفوود های تلفیقی شده که بهتر است آن را پرشین فینگرفوود بنامیم. این فینگرفوود ها از نوع کاناپه بوده که از نان شیرینی تارت به عنوان پایه و غذاهای ایرانی مثل کشک بادمجان, بورانی بادمجان,بورانی اسفناج, میرزا قاسمی، سالاد الوویه به عنوان تاپینگ استفاده میشود.

منوی فینگرفوود سرد :

مینی هم یا مینی پیتزا

تولید همبرگر در سایز مینیاتوری هم جذاب است و هم قطعات با نمکی برای پذیرایی از مهمان ها تولید می کند این نوع فینگرفوود بیشتر در منوی پذیرایی فینگرفوود پارتی تایم استفاده میشود.

پذیرایی فینگرفوود

منوی فینگرفوود سرد :

کلاپ پنیری

کاناپه های پنیری که شبیه ساندویچ کلاب هستند معمولا با قطعاتی از پنیر و ژامبون تکمیل می شوند

پذیرایی فینگرفوود

منوی فینگرفوود سرد :

وجیترین

سالم ترین نوع فینگرفوود سرد برش هایی از سبزیجات خام یا نیم پز در شات یک نفره که انتهای آن سس ریخته اند. این فینگرفوود بصورت دیپ یک نفره ای از سبزیجات سرو میشود.

فینگرفوود
۰ یک سوال بپرسید

شاید جواب شما اینجاست

سوالتان را اینجا بپرسید

تعداد تلاش های شما بیش از حد مجاز است.