منوی شام عروسی را چطور انتخاب کنیم؟

توسط تورج بهره مند ۰ یک سوال بپرسید
منوی شام عروسی را چطور انتخاب کنیم؟

سفارش غذا در کترینگ عروسی

شما دامنه وسیعی از انتخاب از بین غذاهای مختلف ایرانی و فرنگی دارید. شام جشن عروسی ایرانی از استاندارد پذیرفته شده ای در بین اغلب اقوام و خانواده ها برخوردار است. منوی شام عروسی عموما از یک منوی پایه با باقالی پلو با گوشت بره، برنج سفید و جوجه کباب و خورشت فسنجان شروع می شود. انتخاب های بعدی ته چین مرغ و کباب ها هستند که کباب کوبیده ایران در تمام دنیا شناخته شده است. انتخاب های بعدی بریان ها هستند بوقلمون بریان مرغ یا غاز بریان و بره بریان که در جشن عروسی کاملا شناخته شده اند. با مفصل کردن این منو عموما پای غذا های فرنگی به سفره جشن عروسی ایرانی باز می شود غذاهای پر طرفدار فرنگی شامل لازانیا و بیف استراگانف است. توضیح کاملتر سفارش شام عروسی در صفحه مربوط به سفارش شام عروسی بیان شده.

پیش غذا و فینگر فوود

تهیه پیش غذا وظیفه کترینگ مجلس است. در اصول کترینگ عروسی برای هر نوع منوی شام در خواستی با غذای مختلف پیش غذای متفاوتی عرضه می شود ولی در برگزاری جشن عروسی به سبک رایج امروزی که سرو شام آخرین مرحله از برگزاری یک جشن عروسی را شامل می شود فینگر فوود و پیش غذا برای پر کردن فاصله پذیرایی عصرانه تا زمان شام و جلوگیری از گرسنگی کشیدن کودکان مرسوم شده. منوی پیش غذا با تنوع بسیار زیاد از انواع فینگرفوود کاناپه و اردوور تا سرو سوشی به عنوان پیش غذا برای انتخاب در اختیار شما قرار می گیرد.

[/av_textblock]

[

اهمیت سالاد های میز شام

سالاد ها نقطه ضعف کترینگ عروسی در ایران سالاد ها و بخش سبزیجات آن است. همانطور که در رژیم غذایی روزانه مان نسبت به سالاد و تنوع سبزیجات کم توجه هستیم نظیر این کم توجهی را در کترینگ عروسی مشاهده می کنیم. یک فرد حرفه ای ظرافت دست سر آشپز را از دیزاین و برش هایی که به گوجه فرنگی در سالاد میزند متوجه خواهد شد حتی اگر همه توجه ها به بریان و کباب باشد یک میز شام بدون ظرافت در سالاد و سبزیجات برای ما ناقص محسوب می شود.

 

سس و سیزنینگ در کترینگ عروسی

 

عروس و دامادی که نسبت به غذا ها دقت بیشتری دارند به خوبی می دانند هر سالاد سس مخصوص به خود را دارد و بخصوص غذا های فرنگی با کنار غذا و سس مختص به همان غذا سرو می شوند. خیلی طبیعی است مهمان شما وقتی با لازانیا از خودش پذیرایی می کند بدنبال همراه کننده ای مثل زیتون یا سس کچاپ بگردد و یا کسی که علاقه دارد غذایش را با سالاد شروع کند باید تنوع مناسبی از سیزنینگ را برای انتخاب داشته باشد و بخصوص ماهی و غذاهای دریایی به چاشنی های مربوط به سرو احتیاج دارند.توجه به کنار غذا ها و جزئیات میز شام نشان دهنده شناخت غذا و علاقه به سرو اصولی کیترینگ عروسی است.

دسر و میز دسر در شام عروسی

 

دسر را هرجا پیدا نکنید در شام جشن عروسی انتظارش را می کشید. استفاده از کیک عروس و داماد به عنوان دسر کیک زیبای عروسی که بنوعی سمبل شب جشن عروسی است را به تپه ای آشفته از خامه که چندین مدل قاشق در آن فرو رفته تبدیل می کند. برش کیک باید توسط مهماندار و به درخواست مهمان در سالن صورت بپذیرد. پای دسر های بشقابی را قنادی ها به میز شام مجالس عروسی باز کردند و همگی می دانیم که کشیدن ژله با قاشق غذا خوری کنار غذای اصلی چه منظره ای خواهد داشت. در کترینگ تور سفید الزام به استفاده از دسر های تک شات یا تک نفره داریم. در صورت اصرار عروس و داماد به سرو دسر های بشقابی و کیلویی قاشق مخصوص ژله برای برداشتن انواع دسر و کاسه و قاشق دسر به تعداد دقیق مهمان ها و نه ۴۰ درصد مهمان ها که در تشریفات عروسی متداول شده، از اصول حتمی کار با کترینگ است. دیگر حسن دسر های تک نفره حمل به سالن بروی ترولی و پذیرایی توسط مهماندار است.

نوشیدنی ها در کیترینگ عروسی اهمیت دارند

سرو نوشیدنی ها در کیترینگ عروسی از مواردی است که مورد اهمال کاری قرار می گیرد و کمتر توسط تشریفات عروسی مورد توجه قرار می گیرد. اغلب در منوی موسسات تشریفات مجالس عروسی  نوشیدنی های منوی شام عروسی تحت عنوان “انواع نوشابه قوطی” یا در منوهای بالاتر دلستر و دوغ مشاهده می شود. نکته اول در سرو نوشیدنی در کیترینگ عروسی استفاده از لیوان شیشه ای است تا منظره سالن ترانزیت فرودگاه یا فست فود بوف را در تشریفات جشن عروسی مشاهده نکنیم.

 

سرو نوشابه  که از قبل در یخچال خنک شده  روی ترولی متحرک در سالن صرف غذا توسط مهماندار در لیوان شیشه ای و نی بدرخواست مهمان روی میز پذیرایی قرار می گیرد. در صورت سرو نوشیدنی ها بجز این حالت حداقل ایرادی که به کیترینگ عروسی وارد است این خواهد بود که در طراحی میز شام و نوع پذیرایی مهمان را وادار به مراجعه مکرر به میز شام می نماید. همانطور که قبلا گفتیم تفاوت قیمت منوی تشریفات خوب در رعایت جزئیات است. آیا تا بحال در جشن عروسی نوشابه گرم برای رفع عطش میل کرده اید؟ یا توجه داشته اید که اساسی ترین نوع پذیرایی در ساعات بعد از سرو شام عروسی آب معدنی بدون بو و گوار است؟

 

سرویس ظروف در کیترینگ عروسی

همه ما ممکن است فارغ التحصیل رشته هتلداری نباشیم و یا حتی فرق بین کاسه دسر خوری و سوپ خوری را در نگاه اول متوجه نشویم ولی همه در یک نگاه فرق بین گیلاس نوشیدنی با ظرف سس خوری را خوب می دانیم.  کج و کوله بودن قاشق و چنگال و لکه های قهوه ای آن برای همه دل بهم زن است و همه می دانیم یک جشن تشریفاتی در هر کلاس برگزاری و با هر هزینه ای عاری از ظروف لب پر است. ظرف لب پر در کیترینگ عروسی یک بادکنک ترکیده است که هیچ شباهتی با حالت اول قبل از ترکیدن ندارد.

 

 فقدان و کم بودن تعداد قاشق و چنگال و کاسه دسر چیزی است که اگر حتی شما هم در جشن نفهمید، آخرین گروهی که برای صرف غذا بر سر میز شام می آیند حتما می فهمند. معمولا گروه آخر همیشه از افراد تراز اول و لژ نشینی هستند که با تامل زیاد بعد از رفع شدن ازدحام برای کشیدن غذا به میز شام مراجعه می کنند و اغلب بد ترین نوع سرویس دهی را دریافت می کنند این مشکلات عدم سرویس دهی تا آخرین لحظه بعضا نه تنها نبود غذا بلکه مدتی قبل از تمام شدن غذا نبود بشقاب و قاشق کافی است. یکی از اصول اولیه کیترینگ که حتی برای افراد غیر حرفه ای هم بدیهی و قابل فهم است سفارش ظروف به میزان ۱۵۰ % تعداد مدعوین است که با تعداد پرسنل مهمانداری جشن و کارمندان باغ عروسی و افراد عکاس و موزیک نیز جمع می شود. ولی از آنجا که کیترینگ عروسی ممکن است ظروف مورد نیاز برای پذیرایی شام را کرایه کرده باشد برای سود بالاتر به تعداد مطابق قرارداد کیترینگ ظروف را سفارش می دهد تا به تعهدات قانونی اش عمل کرده باشد.

 

توجه به رژیم های غذایی افراد دارای پرهیز

 

دوست نداریم که فردا وقتی از یکی از مهمان ها می پرسید که آیا از کیفیت غذای کیترینگ عروسی راضی بودید؟ پاسخ دهد ما که رژیم داشتیم و چیزی نخوردیم. در تمامی سفارشات کیترینگ برای افراد مسن و افراد با کلسترول بالا علاوه بر سری کاملی از سبزیجات و سالاد های مختلف یک غذای گرم رژیمی را به عنوان هدیه تدارک می بینیم. تا حتی افراد گیاهخوار و دارای رژیم که مهمان شما هستند غذای باب میلشان را در شام عروسی شما پیدا کنند و هیچ کسی بدون احساس خوب میز شام را ترک نکند.

 

در آخر توصیه می کنم برای دریافت خدمات حرفه ای پذیرایی در کیترینگ عروسی با تورسفید تماس بگیرید.۸۸۹۶۹۴۰۸

برای معرفی بهترین راه تماس بگیرید

تورج بهرهمند
۰ یک سوال بپرسید

شاید جواب شما اینجاست

کامنت بگذارید

تعداد تلاش های شما بیش از حد مجاز است.