لابی عروس قایق نجاتی که فراموش شده!

توسط راهنمای تور سفید ۰ یک سوال بپرسید
لابی عروس قایق نجاتی که فراموش شده!

لابی عروس چرا مهم است و چرا فراموش شده

عروس معمولا زودتر به باغ تالارعروسی میرد کجا باید برود؟

بارها مشاهده شده که عروس از صبح ساعت ۵ یا ۶ صبح به آرایشگاه و سالن زیبایی عروس رفته و بعد از کلی عکاسی ا آتلیه عکاسی عروس به باغ تالار هعروسی می رسد و فقط دلش می خواهد برای یک ثانیه کفش هایش را در بیاورد . متاسفانه باغ تالارهای عروسی نسبت به ساختن فضایی برای استراحت یا لابی عروس و خانواده نزدیکش بسیار بی توجه اند.

چرا لابی عروس نکته ضروری در هر باغ تالار تشریفاتی عروسی است؟

از بین رفتن سورپرایز دیدن عروس؟

کودک که بودم وقتی اعلام می کردند عروس آمد انگار در همه جای سالن و خانه زلزله می آمد. همه برای استقبال عروس بیرون و دم در حاضر می شدند و برای دیدن عروس صف می کشیدند . خوب یادم هست که از لابلای مردم برای دیدن عروس گردن می کشیدم ولی این روزها در بسیاری از باغ تالارهای مجهز و فوق العاده لوکس عروسی متوجه می شوم که مهمان ها وارد سالن پذیرایی که می شوند نگاهی به عروس می کنند از سر تعجب! در سالنی که کارگران مشغول به جارو زدن آن هستند ، گوشه ای نشسته خسته و کلافه و معطل. سلام شیما تو کی رسیدی و عروس خسته و کلافه حتی یک جایی ندارد که آب خنک بنوشد وسط سالن می نشیند.

لابی برای استراحت عروس

چرا عروس ها اینقدر خسته اند؟

یکی از دوستان آتلیه دارم گفت:” گاهی عروس ها بقدر خسته هستند که ما نمی توانیم عکسه خوب بگیریم و گاهی از آن ها خواهش می کنیم یکساعت بخوابند و دوباره شروع کنیم.”

این یک حقیقت است عروس از استرس نمی خوابد حتی اگر بخوابد روز عروسی یک روز غیر معمولی است که باید صبح زود با ساک و لباس بیرون زد و به آرایشگاه رفت. بعد با عکاس در خیابان و آتلیعه و باغ عکاسی کلنجار رفت تا برای آلبوم عکس عروسی, عکس بگیرد. بعد یک ناهار سرپایی خورد و به سمت باغ تالار عروسی حرکت کرد. و دوباره عکس وردی عکس عقد و عکس و فیلم ورود به باغ عروسی گفت. حالا باید منتظر ورود مهمان ها شوید و کل صحنه ی ورود به باغ عروسی را تکرار کنید.

خیلی از عروس خانم ها آرزو می کنند :”کاش یک جای بود که حداقل ۱ ربع من تنها باشم. یا با خیال راحت به دست شویی برم.”

اصل فراموش شده در تشریفات عروسی

عجیب نیست که باغ تالارها بی توجه اند؟

 

رقابت شدیدی در بین باغ تالارهای عروسی صورت گرفته که بیشتر معطوف با زیبایی نمای بیرونی برای جذب مشتری و به نوعی جلب توجه و سقف و در و دیوار سالن معطوف شده تا بشود ادعا کرد که اینجا بسیار تشریفاتی و بسیار خاص است. ولی با کمال تعجب نکته ای که خیلی از باغ تالارهای عروسی جا انداخته اند نگاه به هندسه ورود نظم حرکت مهمان ها و راحتی عروس است.

 

لابی عروس چیست؟

اگر باغ تالارهای عروسی می دانستند که منظره نشستن عروس و داماد در ماشین با کولر روشن در گرمای تابستان و منتظر ماندن بون آب و نوشیدنی تا زمان جمع شدن مهمان ها چقدر برای من ناراحت کننده است. حتما برای ساختن فضایی به عنوان لنج مخصوص عروس اقدام می کردند. به نظر من هر فضای تشریفاتی که برای برگزاری جشن عروسی بکار می رود باید دارای ورودی مجزایی برای ورود عروس و داماد باشد. عروس در لابی شبیه یک اتاق آینه در فضای محفوظی که توسط پرده داران از نظر ورود و خروج مراقبت می شود حق راحتی و استراحت در کنار اقوام درجه یک اش داشته باشد. نوشیدنی خنک، صندل های راحتی برای استراحت موقت پا حتی یک ماساژور برای رفع خستگی یک تهویه هوا و یک موزیک آرامش بخش به عروس خانم کمک می کند برای جشن عروسی خود که تا ساعت ۲ شب ادامه خواهد داشت انرژی خود را ذخیره کند.

فایده لابی یا لنج مخصوص عروس

فراغت و استراحت؟

خستگی آدم را بد اخلاق می کند. گشنگی و از دست دادن آب معمولا همه عروس هایی که من دیده ام را تا آخر شب آزاد داده. واقعا لازم نیست که در روز عروسی به عروس و داماد اینقدر سخت بگذرد.

تجدید آرایش؟

آرایشگر رزرو عروس و یا هر کمکی می تواند به عروس کمک کند تا لباس و آرایشش را به بهترین حالت ممکن مجدد مرتب کند. معمولا عکاسی در باغ عکاسی و آتلیه و یک عالمه حرکات عجیب و غریبی که عکاس عروس از او می خواهد ممکن است فرم لباس عروس بخصوص در لایه های زیرین را بهم بریزد که معمولا عروس خانم ها نیاز به کمک فرد سومی برای مرتب کردن آن دارند.

دستشویی رفتن؟

بدترین قسمت جشن عروسی در باغ تالارهای درجه سوم این قسمت است. خب عروس هم آدم است نیاز دارد چه بر اثر استرس و یا چه بصورت عادی نیاز به سرویس بهداشتی دارد. عبور از سالن نمیه آماده از بین کارگران که مشغول آخرین مراحل آماده سازی سالن هستند یا رفتن عروس به همان سرویس خیس و شلوغ مهمان ها خیلی عذاب آور است. باغ تالارتشریفاتی عروسی حتما باید نسبت به نسب سرویس دستشویی در لابی عروس اقدام کند تا بدون استرس و عذاب حتی با باز کردن شیفن لباس عروس خانم بتواند چند دقیقه ای در فضای خلوت و تنهایی باشد.

خداحافظی از پدر؟

لحظات احساسی که عروس با خانواده نزدیک خود می طلبد را بار ها دیده ام. حرف های احساساتی در بین اغیار در گوش پدر یا مادر چیزی نیست که بخواهید در مقابل چشم همه انجام دهید. لابی عروس به عروس خانم کمک می کند . به اتفاق خانواده درجه یک خود مدتی تنها باشد.

۰ یک سوال بپرسید

شاید جواب شما اینجاست

سوالتان را اینجا بپرسید

تعداد تلاش های شما بیش از حد مجاز است.