خرید لباس عروس چقدر طول می کشد؟

توسط راهنمای تور سفید ۰ یک سوال بپرسید
خرید لباس عروس چقدر طول می کشد؟

خرید لباس عروسی

سلام دوباره من هانیه کامکار هستم طراح و خیاط لباس عروس از مزون دکوئین.

مادرم بزرگم میگفت عروسی بدون شام عروسی میشه ولی عروس که بدون لباس عروس، عروس نمی شه!   هر چیزی در جشن عروسی نباشد یا خراب بشود راهی هست که شما به جشن عروسی تان بروید ولی بدون لباس عروسی امکان ندارد که بروید. ولی واقعا از چه زمانی شروع کنیم تا خرابکاری نشود؟

چه زمانی برای خرید لباس عروس شروع کنم؟

چه مدت بعد از سفارش،، لباس عروسی ام را تحویل خواهم گرفت؟؟

این دغدغه ی بسیاری از عروس هاست، اجازه ندهید مزون یا خیاط یا فروشنده لباس عروس را اینقدر دیر به شما تحویل بدهد که برای اصلاحات جزئی دست توی پوست گردو گیر کند. و زمان و فرصت و مجالی برای اصلاح نداشته باشید و بقول معروف ” همینی که میبینی می خوای بخواه نمی خوای نخواه” نشود خدایی نکرده.

اگر برای خرید لباس عروس به ترکیه بروم سریع تر است؟

اگر برای خرید لباس عروس به ترکیه می روید.

زمانی که  برای خرید لباس عروس احتیاج دارید دو حالت دارد. اول این که خرید لباس عروس بصورت آماده و از سر رگال و مطابق سایز های استاندارد لباس عروس انجام میدهید. یا به مزونی مراجعه می کنید تا لباس عروس را بتن شما قواره کنند و بدوزند.

۱- خرید لباس عروس آماده در ترکیه

در این صورت به همان زمانی نیاز دارید که برای خرید و انتخاب لباس عروس در هر مغازه ایرانی می گذارید البته با فرض اینکه ترک زبان هستید. البته حتما در نظر داشته باشید یه زمان یک هفته ای تا ۲ هفته ای برای اصلاحات نهایی لباس عروس در ایران احتیاج دارید. و اگر خیاط فروشنده خانم بود و یا به هر طریق از خیاط مرد در مغازه خواستید که این اصلاحات رو براتون انجام بده ۲-۳ روز معطلی روی بلیط بازگشت محسوب کنید.

۲- سفارش دوخت لباس عروس در ترکیه

راه دومی که برای خرید لباس عروس در ترکیه پیش رو دارید این است که لباس عروس تان را به صورت مختص تن و هیکل خودتان سفارش دهید که بدوزند. در این روش  پیشنهاد می کنم حدود یک هفته ازلحظه ی زمان سفارش لباس عروس را برای تکمیل و تحویل لباس در مدت اقامت خود لحاظ نمایید. خوشبختانه در این زمان بلاس شما نیاز به اصلاح چه در ایران و چه همان جا نخواهد داشت.

سریعترین روش خرید لباس عروسی در ایران؟

چهار راه امیر اکرم را پیدا کنید.

چهار راه امیر اکرم در تهران بورس خرید لباس عروسی و تور لباس عروسی و … می باشد. که در واقع تقاطع خیابان ولیعصر تهران با (نوفل لوشاتو) یا راحت تر بگوییم همان خیابان جمهوری خودمان است. اگر به چهار راه امیر اکرم رسیدید مدت زمان لازم برای خرید لباس عروس تان بستگی به اخلاق تان در خرید دارد و احیانا کسانی که همراه می برید. این زمان بین ۱۵ دقیقه تا ۴ ساعت و یا چند روز ممکن است طول بکشد ولی حداقل مطمئن خواهید بود لباس عروسی در ایران نیست که در چهار راه امیر اکرم نباشد.

ولی در این حالت هم لباس عروسی خرید شده ممکن است….. شفاف بگوییم،،حتما  باید برای اصلاح لباس عروسی و سایز شدن به خیاطی برده شود. پس  برای تعدیل سایز لباس عروستان چیزی بین ۲ تا ۱۵ روز را در نظر بگیرید.

خرید لباس عروس خارجی در ایران

نیازی نیست لزوما برای خرید لباس عروس خارجی به ترکیه بروید.

اگر واقعا شرایط انتخاب دارید به چین بروید و یا در ایران به مزون های اسپوزا و مزون های خصوصی دیگر سری بزنید که قبل از شما برای خرید به کشورهای دیگر سفر کرده اند و اگر خوش شانس باشید بقدری خوش سلیقه هستند که لباس عروس دلخواه خود را انتخاب نمایید.

البته در این روش با توجه به ترافیک تهران و گستردگی و پراکندگی مزون ها در سطح شهر احتمالا به زمانی خیلی بیشتر از سفر به چین احتیاج خواهید داشت چون چیزی بین ۲ تا ۴ ماه برای خرید لباس عروس خارجی در تهران زمان نیاز دارید. که معمولا ۹۰ در صد از آن ها نیاز به اصلاحات جزئی برای فیت شدن روی بدن های ایرانی دارند.۴ ماه و ۲ هفته در این روش

نکته خرید لباس عروس از مغازه لباس عروسی

علاوه بر مدت زمان لازم برای اصلاح لباس عروس  (  ۱۵ روز را به عنوان یک حاشیه ی امن پیشنهاد می کنم چون ممکن است در صف سفارشات قبلی قرار بگیرید) انتخاب یک خیاط ماهر است.

بر خلاف اعتقاد عمومی تعدیل سایز و اصلاحات جزئی در کشش های لباس عروس برای بهتر ایستادن لباس عروسی که از پیش دوخته شده کار استادانه تری است،تا زمانی که یک خیاط از ابتدا برش را خودش شروع می کند.

بهترین روش خرید لباس عروس چیست؟

سفارش دوخت لباس عروس از بین مدل های ژورنال ۲۰۱۸ در مزون ما.

برای برش لباس عروسی در فرانسه تعلیم دیده ایم تا کوپ های اروپایی را مطابق با با استایل استادکار های اروپایی و استاندارد های ژورنالی بتوانیم بصورتی بدوزیم که با استاد خیاط فرانسوی مان تفاوتی نکند. مشابهت شیوه دوخت و کار ما در مزون دکوئین به نحوی است که مراجعه کنندگان در تشخیص بین کار های وارداتی و دوخت مزون معمولا به اشتباه می افتند. حتما برای تست این مطلب به مزون ما بیایید. تا با چشم خودتان ببینید..

دوخت لباس عروس در مزون شما چقدر زمان می برد؟

دوخت لباس عروس معمولا بین ۷ تا ۱۴ روز زمان می برد.

این زمان بستگی به مدل لباس عروس و مقدار دانتلی که روی لباس اپلیکه می شود دارد. اما برای دوخت لباس عروس پیشنهاد می کنم حتما ۲ تا ۳ ماه قبل از عروسی اقدام کنید چون ممکن است در صف سفارشات قبلی خرید لباس عروسی قرار بگیرید. توجه داشته باشید که در مزون ما کلیه عروس ها برای تحویل به موقع لباس عروسی قرارداد و ضمانت دریافت می کنند.

من لباس خریدم برای سایز کردن لباس عروس کجا بروم؟

سایز کردن لباس عروس برخلاف تصور کار ساده ای نیست

تنها یک خیاط بسیار با تجربه و آشنا به فن دوخت اروپایی لباس عروسی می تواند انواع دوخت های خارجی از را درست باز کند و با شیوه حرفه ای به جای درست ترش برگرداند. افرادی که لباس عروس های بسیار فاخرشان را پیش خیاط هایی برده اند که به سبک های اروپایی آشنایی ندارند به خاطر تعمیر اشتباه و غیر استادانه ، لباسشان از سکه افتاده و حتی غیر قابل استفاده می شود.

لباس عروسی تان را به مزون ما بیاورید.

خوشبختانه بخش تعمیرات لباس عروس ما با تجربه ی ۱۵ ساله  لباس های عروسی ارجینال را بعد از شکافت با کیفیت original تحویل شما میدهد.

آخرین نکته در تعمیرات لباس عروس خریداری شده

بدون شک برای شما بسیار مهم است که در مراسم عروسی تان چگونه ظاهر شوید؛ اما فقط در جشن عروسی ممکن است به نکاتی بر بخورید که هنگام سفارش یا خرید لباستان اصلا به آن فکر هم نکرده بودید، مثلا دقت کنید پرو کردن یک کفش تا یک روز با کفش راه رفتن ۲ تجربه ی متفاوت است. چه حرکاتی با لباس عروس می خواهید انجام دهید؟

آیا دسته گلتان را در هوا می چرخانید؟آیا ماشین عروس بدون سقف است؟ آیا در فضای سرپوشیده می رقصید یا در فضای باز هم قرار میگیرید؟ از آن دسته عروس های پر انرژی هستید که قرار است لابلای همه برقصد؟  یا معمولا ترجیح می دهید بنشینید و احیانا با آقای داماد در فضای کافی برقصید؟ برنامه ویژه ای برای رقص چاقو با ساقدوش ها دارید؟ یا تانگو را به چه شکلی انجام می دهید؟

خیاط شما در تعدیل و اصلاح لباس باید جای نفس کشیدن ها برای یک عروس که در تمام روز عرق می ریزد هم بگزارد و یا شاید به شما کمک کند با جایگزین کردن یک فن حالت دهی با فن دیگری دستشویی رفتن شما به مصیبت تبدیل نشود.

برای مشاوره انتخاب لباس عروسی مطابق با انتظارات و فرم بدن خود با مزون دکوئین تماس بگیرید.

در مزون ما با پرکردن پرسشنامه ی Shlomitazra  که به زبان فارسی ترجمه اش کردیم می توانیم شما را دقیقا به لباس عروسی برسانیم که بهترین انتخاب برای بدن فرم صورت و وزن قسمت های بدن شماست.

چطور لباس عروس ام را انتخاب کنم؟

می دانم که نکات زیادی در انتخاب عروس سهیم هستند. در پست بعدی مواردی را که انتخاب درست لباس عروسی تان را راحت می کند را با شما درمیان خواهم گذاشت.

۰ یک سوال بپرسید

شاید جواب شما اینجاست

سوالتان را اینجا بپرسید

تعداد تلاش های شما بیش از حد مجاز است.